Offtopic: tehnovõrgu talumise eest on makstud liiga vähe

Riigikohus: tehnovõrgu talumise eest on makstud liiga vähe
http://uudised.err.ee/index.php?06250728

Endalgi olukord, kus mul krundil N +1 liini servituuti ja saan EE’lt, siis kui taotlusi täidan aasta peale 7 eurot ! Servituutide maht on 1100+ ruutu.

Kui varem võtsin asja “as is” pole midagi teha, nüüd kus räägitakse avatud turu juttu ja põhjendatakse seda meeletut elektri hinnatõusu (Tambovi konstandiga * valguse kiirus), samuti võrgutasude tõusu, siis nagu miskit valesti selles loos.

EE sisuliselt saab minu maad rentida olematu hinna eest, see olukord pole ammu enam normaalne.

Samuti, kui piisavalt kallid servituudi tasud oleks, siis hakkaks Jaotusvõrk (varsti nimega Elektrilevi) lõpuks ka liigutama maakaablite osas. Kui muidu on servituut 10kV liinil 10m kahele poole, siis maakaabli puhul kui ma ei eksi oli see 2-3M Võrgutasude tõusu ja muud põhjendati sellega, juba 2004 lubati, et 2015 on suur osa 10kV kaableid maa all, vaatame reaalsusele otsa, mitte muffigit pole saavutatud, peale raha küsimise ! Ja tõesti anti uus lubadus, et vist 2025 aastaks – hea mees, kes lubabki 🙂

Juba üksnes katkestuste arv väheneks drastiliselt, kui maakaablid oleks kasutusel. Enamus probleeme ongi, et supsti metsas kukkus puu liinile ja vaikus majas. Ja suurim osa probleeme ongi 10-30kV liinidega.

Loodan, et riigikohtu lahend muudab selles ebanormaalses olukorras midagi !

Ps. kui EE eelmisel kodulehel oli servituuditasude ankeet väga lihtsasti leitav, kui õigesti mäletan oli see lausa veebivorm. Siis uuel lehel pole seda olemas ja ankeedi otsimine on täielik teadus, samuti see, et kuhu saata 😉 Eleringi lehele pole mõtet viidata, sest kesk- ja madalpinge on EE hallata !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: