Tegin põneva abimooduli Eesti Energia e-teeninduse kasutamiseks…

Nagu teate, et uus süsteem ei kuva enam näitude ajalugu, tarbimisest rääkimata…

Ja siis süttis mul lambike…teeks ise… 🙂

Et teen programmi, mis kogub e-teenindusest tarbimiskoha andmeid / arvestid / näidud. Sisuliselt on teil pidevalt olemas ajalugu enda näitudest, omamoodi “crawler”. Isiklikke andmeid see programm ei kogu ja mitte midagi kuhugi ei saada !

Kuidas kasutada – lihtsamast lihtsam….

Käivitate programmi ja lähete näidud lehele ning programm jätab kenasti meelde teie arvesti näidud (piisab sellest, kui vaid korra olite seal lehel) või liigute korra lepingute lehele, võetakse sealt andmed (kõik käib automaatselt).

Teie näitude ajalugu on nähtav tabil “Tarbimiskoht / näidud”. Kui te pidevalt selle programmi abil e-teeninduses näite teatate, on jooksev statistika olemas.

Esilehe näitude teatamine ei kuva eelmise näidu ajalugu, selletõttu sellele toetust ei teinud !!

Tegemist ongi tegelikkuses IE com objektiga, mis töötab teise programmi all. Ärge ehmatage, kui programmi lahti pakite kuhugi enda kataloogi (ntx c:\energystat) e. Programmi nimi iexplore.exe, et miks… kahjuks meie super ID kaarditarkvara ei rakendu, kui programmil teine nimi.

Järgmises versioonis ma arvutan ka tarbimised ja saate tuleviksu statistikat talvise tarbimise kohta jne jne. Täiendavad ideed võite kommentaaridena visata.

——-

Programmi (0.1.9.0 alfa) download

——-

Ainus asi, et programmi päises peate ise märkima linnukese, sellega kinnitate enda soovi:
Luban programmil logida tarbimiskohtade infot

Selle mooduliga saate logimisega alustada, andmed logitakse Teie arvutisse
C:\Documents and Settings\Teie kasutajanimi\My Documents\energystat kataloogi, faili ENERGYSTAT.FDB

Näide automaatselt logitavatest andmetest: kahjuks enda tarbimiskohtade infot ei saa näidata 🙂

Meeldivat päeva jätku ja järgmiste versioonideni 😉

3 kommentaari to “Tegin põneva abimooduli Eesti Energia e-teeninduse kasutamiseks…”

 1. andris Says:

  Kui rääkida mitte-IE brauseritest, siis saab sarnase funktsionaalsuse väga kergelt lahendada brauseri pluginaga. Firefoxi jaoks peab veidi vaeva nägema, aga Chrome näiteks sööb natively ka GreaseMonkey skripte, mida on ülilihtne teha. Andmete salvestamiseks saab kasutada brauserisse embedditud SQLite baasi, mis on olemas nii Webkitis kui ka Firefoxis.

  • tingmarprog Says:

   Loomulikult, mul lihtsalt IE moodulit kõige lihtsam kasutada, puhas koodi taaskasutus 🙂 IE’le saaks ka plugina kirjutada, ka Firefoxile…aga mul tegelt väike eesmärk oligi, et kasutaja eriti ei pea kusagil midagi valima, installima ja konfima. Lihtsalt “võtab ja kasutab” ning tulevikus olemas info, palju elektrit tarbis, mis näitude ajalugu jne. Statistika poogin järgmises versioonis talle külge. Seal tuleb ka nö pseudoarvestused genereerida.

   Kõige suurem üllatus oli ID kaardi soft ehk kui lohistad IE ActiveX komponendi ekraanile ja tuleb logimisprotsess, siis vaikus… Nimetad ümber iexplore.exe ja kõik töötab, arvan firefox.exe nime alt töötab ka vist.

 2. andris Says:

  Kui on viitsimist sources ringi kammida, siis ehk leiab selle koha üles – https://svn.eesti.ee/projektid/idkaart_public Momendil lapates midagi otseselt silma ei hakanud, aga faile on muidugi palju

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: