Tasuta raamatupidamistarkvara: tehtud !

Nii – palju aega möödunud, kui esimest korda sellest hullust plaanist kirjutasin, et teha üks tasuta raamatupidamistarkvara.

Et jutt ei jääks vaid jutuks, viskan koheselt enda projektide lingi
http://www.stiigo.com.

Asi on veel täiuslikkusest kaugel nagu öeldakse pikk tee on käidud, sama pikk on veel ees.
Nüüd on jõudnud toode testfaasi: märksõna testida, testida ja veelkord testida.

Hetkel on juba positiivselt hulle inimesi, kes juba enda väikefirma raamatupidamist selle programmiga teevad.

Nüüd ongi ka minupoolne üleskutse, et tippkvaliteedini jõuame vaid koos ehk kõik kes omavad usku ja on parajalt kreisid, tere tulemast testima…

Vigade puhul on tähtis, et te iga pisemagi detaili lahti kirjutaksite. Ehk sisendandmed, arvutus, eeldatud tulemus, tegelik tulemus. Kindlasti on veel palju vajalikke mooduleid puudu, aga nad tulevad kenasti järjekorras.

Nüüd kindlasti tulevad miks küsimused ? Kuidas küsimused tekivad enamasti programmi kasutamisel …

Põhiküsimus oli, et miks ma seda teen.
Esmalt kunagi ammu sai tehtud ühele tudengile lihtne pearaamat. Siis hakkasid tuttavad raamatupidajad rääkima, et erinevad programmid ei tee turul seda ja seda ning seda ja kallis jne. Ole mees sa ju aastaid programmeerinud, tee meile programm…

Algul ütlesin selle peale jajah…umbes, et olge mõistlikud. Siis tuli päev, kus veel küsiti, et kuule tee programm. Tegin neile pai ja ütlesin jajah ning ükspäev oli mul vaja endal hakata raamatupidamist tegema: lappasin hinnakirju ja igasugu tingimusi, pidin nentima, turul ikka kirved hinnad. Muudatused eriti kalli tariifiga.

Olen ka täiesti teadlik, et turul vist 15+ erinevat raamatupidamistarkvara, aga ma ei konkureeri mitte ühegagi neist. Kõik need tooted on head ja ennast tõestanud, lihtsalt mõni on parem, kui teine. Tasuta tootega annan lihtsalt inimestele veel ühe valikuvõimaluse !

Kas programmi installeerimine keeruline ?

Ei ole, toodet sai testitud blondide peal 🙂 Andmebaasi install + toode, probleeme ei ilmnenud.

Stiigo kasutab Postgres andmebaasi nö võite firmale teha turvalise kanali ja N inimest saab programmiga tööd teha. Varsti lisandub ka “autobackup service”, mis võimaldab teil ka pidevalt varukoopiad teha.

Ka Stiigo saab veebi köögipoole, aga SOA kujul ja Apache moodulina, siis kasutajad saavad ise sobivaid rakendusi selle peale ehitada.

Miks andmebaasiks just Postgres ?

Ta on ennast hästi tõestanud OS andmebaas, eriti suurte andmemahtudega. MYSQL – jah ta on hea andmebaas, aga kunagi saab sellest ikkagi “Oracle”, kus iga liigutus maksab meeletut raha.

Ärge lootke, et Postgres jääb ainsaks backendiks 😀

Aga toetus Linuxile ?
Ubuntu täiesti roadmapil olemas, hetkel vajab veel stabiilsus kõpitsemist. Mac’i hetkel ei plaani, Eestis on tal liiga väike turuosa veel.

Kuidas käib arendus ?

Arendus on kommuuni stiilis, kus on rohkem kui üks entusiast ja spetsialistid, kes aitavad vigu otsida ning arengusuundi määrata.

Kuidas olla kindel, et projekt/toode ei hääbu ?

Ei saagi, sama on ka teiste firmade toodetega, aga liiga palju on entusiaste kambas, kes ei luba sellist failuret. Inimeste lootusi ei tohi petta ja kui mingi force majore peaks tekkima, siis toode muutub Open Source projektiks.

Loodan, et üllatasin Teid positiivselt ja jään ootama tagasisidet Stiigo foorumis.

Täiendavad küsimused on lahti seletatud siin

Tänan
Ingmar Tammeväli

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: