IT tehnoloogiate areng (2011)

Varasemalt ka asju täppi läinud

Top 10 technology predictions for 2011
http://blogs.embarcadero.com/michaelrozlog/2010/12/28/37181

Minu ennustused oleks sellised:
– Ühinen 3D mängude teemal, nendest võib tõesti saada hitt. Pole ise mängu inimene, kuid neid isegi prooviks.
– iPhone (grandiosa) maania väheneb, reaalsuses on Euroopa turuosa ikka suht vähe võidetud. Loomulikult kasutajaid on, aga turusegment siiski suht väike. Samuti on Jobs paras kontrollfriik, sellise firma toodetele on tarkvara arendada paras enesetapp. Mitte eriti ammu ei olnud teemaks see, et tohib vaid Apple vahendeid kasutada Objective-C jne. Tehti selline litsens, et kuku pikali ja hiljem saadi aru, millega hakkama saadi.

– Java arendus teeb tõsist taandarengut ja uusi projekte enam Javas ei alustata. Probleemiks on vana hea Oracle ja selle ärijuhtimine, et iga liigutus peab meeletult raha tooma, palju raha. Kui suudeti Apache Group nii välja vihastada, et nad lihtsalt lahkusid tiimist, mis aitas leida Javale suundi. Nüüd võib arvata, et tuleviku projektid rohkem C keeles.

Sama jama MYSQL community editioniga, varsti ei saagi aru, kuidas asi muutunud tasuliseks või areng jääb aasta aastalt minimaalsemaks. Elementaarne support läheb kulla hinda ning mingist hetkest tulevad andmemahtude piirangud. Mina igatahes enam uusi projekte tuleviksu MYSQL’ga ei seo.

Open source MYSQL arendus läheb küll mariadb all edasi, aga kaua neil jõudu on, ei oska öelda. Küll leitakse põhjus, miks nad kohtusse anda…

Nüüd üritab ka Googlet pigistada, et saaks “dalviku” eest raha välja pressida.

– Android muutub aina populaarsemaks ja rakendusi muudkui lisandub.

– Tulevane Windows 7 Mobile või mis ta oligi, kõvasti müra eetris, aga vähe villa. Ei saavuta enam edu, lihtsalt rong on läinud. Eriti veel siis, kui WinCE rakendused ei tööta enam seal peal.

– .NET areng…ei oska täpselt öelda. Viimasel ajal paneb muigama, et tööle saada .NET rakendust pean N frameworki installima, üks versioon ei sobi teisega, see jälle kolmandaga, lõpuks 350MB ketast igasugu jooksutajaid täis. Näen tekkimas segadused, see pole hea.

Mul pigem küsimus, et mis saab Mono projektist, sest Novell ju müüdi ära mitme tükina ja Novell sisuliselt vedas antud projekti. Samuti MS ja tema patendid, ei saa seda firmat usaldada.
.NET suurim viga siiani, et ta ikka MS platvorm.

– Php’le tahab keegi mingi hetk käpa peale panna. Nagu teate lauset, pole müüdamatuid asju, küsimus on vaid hinnas.

– Seal lingi all pakuti välja visiooni, et Cloud Computing märksõna, millest aina rohkem räägitakse. Aus olles, oman kahtlusi, tihti see odav ei ole nii odav, kui paistab. Pilvekestes ka probleem, kui süsteemis suurem crash, siis kõik maas. MS enda pilvekesed on ka seda tõestanud.

Minu arvamus, et 2011 IT tehnoloogiates mingit erilist ahhetust ei too (puutetundlikuse maania ka lõppemas), same story, different day…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: