Pasapealinn Tallinn

Tegemist pole poliitpostitusega ! Pean tegema nö postituse, milliseid ma tavaliselt ei tee. Aga peale lapsega jalutuskäiku ning selle jubeduse kogemine ajas mul ikka harja punaseks.

Sisuliselt, laste mänguväljak: täisroojatud, kõnnitee pasavikerkaar, meeletu lehk ja jubedus. Sisuliselt võtsin lapse sülle, et ta sinna jubedusse ei astuks. Lõpuks läks süda pahaks ja ma lihtsalt olin sunnitud sõiduteed kasutama kõnniteeks.

Iroonia selles, et meil ka kõnniteel ka märk, koertega jalutamine keelatud. Kirjutasin ka omal ajal MUPO’le, see rohkem oli ajaraiskamine, hea et mind lolliks ei tehtud, ju neil näiteks millega asjalikumaga tegeleda, ntx olla K partei mersu reisisaatjaks. MUPO sai algselt selleks tehtud, et koerte omanikke korrale kutsutaks, selle teemaga ei tegeleta enam üldse.

Ma ei saa ka aru, mis toimub sellise inimese peakolus, kes laseb lemmikloomal ntx tee täisroojata ning ta ei korista seda ära ja siis iroonia selles, et ise hüppavad seal hunnikute vahel ning kiruvad teisi, kes lasi sellel juhtuda.

Miks ma sellist asja pole Soomes ja Rootsis kohanud ? Sest kui Rootsis käisin ja küsisin, et kuidas võimalik, teil puhtad pargid. Koera pidamiseks luba ja võetakse ka DNA proov. Ja kui lemmikloom roojab ntx kuhugi keset teed, avalikku parki jne. Siis lemmiklooma omanik maksab ennast oimetuks.
Palju selles jutus tõde oli, ei tea, aga vähemalt on seal puhas.

Samuti, seal elavad inimesed, kes saavad aru, et see nende kodulinn, nendel tänavatel liiguvad ka teised inimesed peale nende. Nad ise ei tahaks pasa sisse astuda.

Üritasin ka mõnele pasakunnile mõistust pähe panna, kes lasid lihtsalt lemmikloomal süüdimatult kõnniteed roojata, said veel kõvasti sõimata ka. Igatahes palusin ma neil korterivõtmeid, tekkis suur hämming, mis nüüd lahti. No ma s-ks teile tuppa, see ju normaalne, küll see ära kuivab ja rohi kasvab peale.

Vähe sellest, et see üldine rooja levitab haisu, parasiite, pead lapse riideid pesema. Mul oli raske väliskülalisele seletada, kuidas see avalik roojamine on meil lubatud, pidin vabandama meie puuduva kultuuri tõttu.

Olukorrast väljapääs:

– kasvõi meedias teha nagu valesti parkijatega kampaania, pasakunn Kuid tihti tegemist inimestega, kellel puudub igasugune maine, see neid eriti ei mõjutaks

– ka võtta kasutusele DNA testid ja MUPO lõpuks panna nende süüdimatute koera omanikega tegelema.
Kui ikka DNA test 4000-5000 eeku + trahv, see paneks ikka mõtlema.

– üldine lemmiklooma pidamise luba kehtestada

Midagi peab muutuma, varsti upume siia s-a sisse ära

———-

Panen ka teiste inimeste arvamused, kes leiavad asi pole normaalne.
“Nad ei ole talv otsa oma koerte järelt koristanud!”

33 kommentaari to “Pasapealinn Tallinn”

 1. Karmen Says:

  see täissitutud tänav on lausa kohutav, käisin just jalutamas – nagu miiniväli.

  • tingmarprog Says:

   Mulle jääb mõistmatuks ikka täiesti mõistmatuks nende inimeste ajuehitus. Seni kuni seda reostamist ei hakata korralikult karistama, siis pole meil midagi head loota. Kahjuks vene inimeste seas võetakse seda kui normaalset nähtust 😦

 2. Ago Press Says:

  Mõistlik üleskutse

 3. häh Says:

  Ma ei vaidle üldse vastu sellele, et tänavad näevad rõvedad välja, tahtsin lihtsalt selgituseks kirjutada, et Soome, Rootsi ja muud läänelikud riigid on puhtad seetõttu, et seal eksisteerib selline vahva amet nagu tänavakoristaja. Need korjavad kokku nii klaasikillud, suitsukonid, kommipaberid kui ka tänavatel vedelevad väljaheited. Lisaks, võib-olla oled märganud, aga seal tehakse ka sellist asja, mida eestis veel kunagi nägema pole juhtunud (eestipärane harjadega veidi tolmutamine ei loe) – seal pestakse tänavaid! Ning inimeste kultuur on teine, hoolitakse enda ümbrusest, seetõttu on ka vähem neid, kes rämpsu või väljaheited vedelema jätavad. Pole seal mingeid DNA teste ja inimesi ei ähvardata pidevalt erinevate karistustega, inimestel endil on lihtsalt kainet mõistust rohkem.

  • tingmarprog Says:

   Imestan, mis meil kultuuris nii viltu läinud. Ma pole kordagi isiklikult tänavale sülitanud, ega prahti maha visanud, veel vähem lasknud lemmikloomal avalikku ruumi roojata. Hea küsimus, miks meil tänavaid ei pesta ? Arvan, et linnavalitsusest tuleks stampvastus…raha pole.

   • Gerd Tarand Says:

    … ja sa ei eksi kohe üldse mitte. Oleme Mustamäe halduskogu keskkonakomisjoniga mitu korda uurinud, et miks meil tänavaid ei pesta nagu aastaid tagasi pesti või nagu seda tehakse põhjamaades ning vastus ongi alati üks ja seesama – raha pole. Tänavapuhastusfirmad ütlevad, et kohe kui keegi maksab, nemad on valmis. Huumor on muidugi selles, et mitte autoga mööda linna sõitmine ei tee asja üle jõu käivaks vaid väidetavalt hoopis vesi mida tuleks võtta Tallinna Veelt kellele selle eest hingehinda maksta tuleks (hoolimata sellest, et linn on üks omanikest). Tallinnal tuleks teha ühekordne investeering – rajada avalikus omandis olev pumbajaam – see viiks tänavapesu hinna vastuvõetavamale tasemele. Praegune olukord on otse öeldes bullshit. Kusjuures… paneelmajadel on paljudel alles majade külge paigutatud kraanid kust jookseb läbi hoone üldvesi, üsna vähese vaevaga saaks enamuse neist ilmselt ka tööle ning ühistud võiksid näiteks ka enda maja esist teed pesta (selle heakord on ühistu kohustus igal juhul) – üks ühistute haldusega tegelev proua arvutas korra välja, et kulu oleks ainult kusagil 30 krooni kanti kuus.

   • tingmarprog Says:

    Linn on vabanduste leidmise maailmameister, miks mitte asju teha ja miks hea omada rõvedat elukeskkonda. Johhaidii pesuautod võiksid kasvõi Harku järvest selle vee võtta, filter ette et just kalu tänavatele ei tuleks. Veest pole seal kevadel puudu ja nad ei pea maksma ühtegi senti ning tegemist mageveega, mis ei hävita haljastust. Ka Pirita jõgi lähedal.

    Miks midagi ei taheta muuta, kõik kes linna valitsevad sõidavad autodega, nad ei näe probleemi. Teine teema, et ka rattateed täis pasandatud, aga noh, mis neil sellest.

    Palju maksaks tänavate ühekordne pesemine versus Tallinna televisiooni halduskulud, mille vaadatavus on täiesti 0.

 4. ÖöHulkur Says:

  Huvitav kokkusattumine – provval tulli just eila mõte, et nakass koerasitutajaid pildistama ja riputass pildid kuskile ylesse…

  See, mis toimub, om KOHUTAV!

  • tingmarprog Says:

   Soovitaksin siin meediaga koostööd teha, tähtis on omanik, koos koera tegutsemisega pildile saada. Kahjuks endal pole hea optikaga pildikarpi, aga üldiselt saaksin mõne päevaga koheselt pildid, koer laseb paki märgi juurde, kus peal pilt koertega jalutamine keelatud. Järsku paneb häbi inimesed lõpuks ajudega mõtlema, sest see avalik roojamine väljunud kõikidest piiridest.

  • Rents Says:

   Ma siin ikka paneks südamele, et oleks nö järjepildid, s.t. mitte ei pildistataks ainult sittuvat koera, vaid ka inimese eemaldumist allesjääva hunniku taustal – mul on endal olnud juhuseid, kus seisan tõesti kilekott näpu vahel ja samal ajal mingi mammi lihtsalt sõimab, hoolimata sellest, et ma olen talle juba korra selgitanud, et kavatsesin juba enne temaga vestlemist kotti sihtotstarbeliselt kasutada ja kavatsen ka peale seda. Tartus, kusjuures, kus see probleem on kordades väiksem ja kus minu meelest suurem osa inimestest ikka koristab enda koerte tagant, kui ehk pensionärid välja arvata, kes ei suuda lihtsalt ajaga kaasas käia. Tekitab iroonilise olukorra, kus koeraomanikest penskarid ei korista, sest pole ju kombeks ja kummardama peaks, ja mittekoeraomanikest penskarid karjuvad koristavate noorte peale, sest solidaarsus takistab omavanustega norimast. Kui nüüd mõni mu sittuvast koerast pilti ka teeks, kes siis hiljem usuks, et TEGELIKULT ma ikka peale seda, kui koer kükitamise lõpetas, kõik korralikult ära koristasin?

   • tingmarprog Says:

    Mind lihtsalt paneb imestama, mis toimub selliste inimeste peas, kes ei korista seda roojat ära, mida nende lemmikloom tekitas. Kas nende meelest ongi normaalne, et teised peavad sõna otseses mõttes s-a sees käima.

    Nö asjade muutmiseks (eelnevate kommentaaride kokkuvõte):
    – meedias teha pildiseeria nö pasakunnidest, loomulikult professionaalsed pildistajad oskavad kaadreid valida, et tabada neid reaalseid reostajaid. St omanik ei korista ära. Ka soovitaksin meedial teha piilukaameraga eksperimendi, kui lähed koeraomanikku korrale kutsuma (jutt just pasakunnidest), siis saad sõimata ka veel. Televiisori kaudu saadud idioodi staatus jääb kauaks külge ja see mõjutab ka teisi, kes siiani pole kordagi lemmiklooma järgi koristanud.
    – MUPO lõpuks panna tööle teemaga,milleks nad said üldse algselt loodud. Nüüd on nad kuidagi läinud pseuduprobleemide peale üle ja hea kontoris pastakat keerutada. Linnapuhtus on meie visiitkaart !
    – kehtestada lemmikloomamaks, mille alusel paigaldatakse prügikaste ning tegeletakse nende tühjendamisega. Ka nagu eelnevalt kirjutasin, lemmiklooma pass peab olema või vähemalt koer kiibistatud.
    – hakata tänavaid pesema

 5. busse Says:

  me oleme vabanenud sotsialismi kütkest. meil on köigist ja köigest pohhui.

  nagu vanasti tehti tööd riigi heaks ja polnud vahet siis kuidas. see suhtumine kahjuks on edasi liikunud ja nüüd ongi tulemus. enamusel on meie ümberringi toimuvast sügavalt pohhui.

  talvel ka vanatädi käis koeraga jalutamas meil kortermaja ees. koeral tuli meie paraadna ukse ees sitahäda..koer tegi asja ära. tädike köndis edasi. ise auto juures parklas vaatasin, et vabandust proua..teie junn..sellest ei tehtud välja ja jalutati edasi.

  tere tulemast eestisse, meil on köigile üks sitajunn, millesse astuda.

  kahjuks eestis vist aitaks töesti koera situtaja karistamine..esimene kord tuhat krooni, teinekord ajalehe veerg sarisittujatele.

  • tingmarprog Says:

   Samas kõigil ei ole pohhui, osad kenasti koristavad ära. Ma imestan, miks nad omal korterisse ei pasanda, milleks WC’d kasutada, siis saaksid korteris trenni teha, kuidas junnide vahel põigelda. Kutsuks seda pasaslaalomiks, mida tavalised inimesed peavad nüüd harrastama.

   Minu kogemused st. noomimisel on just ka mutikestega ja vene rahvusega, kes sind veel selle peale sõimama hakkab, kui mainida, et kuulge koristage s-t ära enda järel.

   Selle noomimisega peaks nii olema, et peale 2 trahvi võetakse ka lemmikloom ära. Milleks see MUPO üldse on, 60-70 miljonise palgafondiga ?
   —-
   Masendav see, et kommentaari postitamise hetkel on kõnniteel mutike kahe koeraga, kellest üks just reostab kõnniteed.

 6. Virgo Kruve Says:

  Kui rääkida soomlastest, siis mina olen näinud neid Tallinna kesklinnas lillepeenart pissimiseks kasutamas. See oli 2008. mai kui Tallinna kõige kallimal haljasalal (varemed osteti 70 miljoniga, et rajada sinna uisuväljak ja haljasala) võttis soome vanaema oma lapselapsel püksid rebadele ja aitas tal keset nartsisse oma häda ära teha. Ema vaatas asja kõrvalt.
  http://virgokruve.wordpress.com/2008/07/09/ara-kutsu-soome-turisti-tallinna-kusele/
  Mis kasu on koeraomanike pildistamisest?
  Mina lugesin Narva linna leheküljelt, et seal tuleb koera eest maksta 10 krooni kuus ja sellest 60 protsenti saavad korteriühistud (koristamise kuludeks). Ma ei tea, kas see kord oli rakendatud või toimiv aga mina arvan, et ainult koeramaks võiks tänavate olukorda parandada. Näiteks väikse koera eest samuti 10 krooni ja suurema (40 cm turja kõrgus) eest 20 krooni ja suurem osa läheks kojameeste kuludeks.

  Ühtlasi lisan, et aprill ongi heakorra kuu kui algab kogu eelneva 5 või enama lumise kuu prahi ära koristamine. Nagu mäletate, siis talv oli lumerohke ja loomulikult polnud koerad ka umbsed ja oma häda tegemisel päris lumehange ei hüpanud.

  • tingmarprog Says:

   Pildistamine mõjuks natuke mõtlemapanevalt, see mõjuks ka teistele. Turistide avaliku ruumi lagastamine võrrelduna lemmikloomade omanike poolt tekitatud pasamerega on marginaalne. Imestan, Tallinnal raha pole, seda linnakassa täitmise viisi mina pahaks ei paneks, kui tuleks puhtad ja kõnnitavad tänavad, hetkel pole see võimalik. A) kukud s-a sisse B) hakkad oksele.

   See lumerohkus ei puutu asjasse, need fekaalid oleks saanud kenasti kokku korjata. Eelmised aasta tunduvalt lumevaesemad olnud ja koeraomanike suhtumine täpselt sama, las loom pasandab keset kõnniteed, see täiesti normaalne.

   Kahjuks arvan, et see raha koristajateni ei jõua ning koristajad pole pasakorjamisest huvitatud, need rahad rändavad kuhugi jooksvate kulude katteks.

  • häh Says:

   Ja kui rääkida inimestepoolsest roojamisest, siis näiteks Stroomi metsas (ja ka teistes taolistes kohtades, Tartus Emajõe ääres näiteks) on ilmselt iga kolme koerajunni kohta vähemalt üks inimeste poolt tekitatud hunnik. Koerad ju teatavasti WC-paberit ja ajalehti ei kasuta…

 7. M. Says:

  Tegelikult see on kole küll, mis tänavatel toimub.. samas olen ma ka ise koeraomanik ja mul on alati kilekott x 2 taskus. See postitus on natukene liiga kuri, sest sugugi mitte kõik koeraomanikud ei jäta süüdimatult enda koera järgi koristamata. Ja koer ei mõtle nii, nagu mõtleb inimene, et see on kõnnitee, siia ei tohi kakada. See on juba omaniku asi see kaka sealt kõnniteelt pärast kotti panna. Ja samas üks asi, miks arvatavasti ei taha inimesed koerte junne koristada on see, et meie parkides pole piisavalt prügikaste. Suur park ja ainut pargi alguses on prügikastike..kes ikka tahab käia läbi linna kakakotike pihus? Õnneks on mul siin Stromka pargis piisavalt prügikaste, kuigi kõik ei oska seda väärtustada.. rääkimata sellest, et need tiblad ei viitsi isegi koerte jalutusplatsilt enda kutsa järgi ära koristada, ometi on seal lausa kilekotid olemas…niiet mis siin ikka, tuleb üle elada..

  • tingmarprog Says:

   Pigem ikka kirungi neid süüdimatuid koeraomanikke, mõistlikke vaid kiidan. Pigem järsku ka kultuurruumi probleem, et osades kohtades, kas need prügikastid on või ei ole, vahet pole. Ka oleks küsimus, kes neid prügikaste peaks paigaldama ning sisu tühjendamisega tegelema. Minu arust peaks olema lemmiklooma maks, mis sõltuks ka isendi suurusest. Ehk selle raha eest paigaldataks prügikaste ning tegeleks nende tühjendamisega.

   Kahjuks nagu igasugu maksudega, meil kaovad need jälle kusagil jooksvate eelarveridade aukude täitmiseks.

   Mis mind tõsiselt vihaseks ajab on ka linnavalitsuse suhtumine, et selline asi justkui ongi Tallinnas normaalne. Peamegi pasaslaalomiga harjuma.

   • M. Says:

    Mina oleks selle lemmikloomamaksuga täiesti nõus, kui ma teaks, et selle eest tegeletakse parkidesse prügikastide paigaldusega, koerte jalutusplatside hooldusega jms. Aga samas, kuidas saaks seda kontrollida, et iga koeraomanik seda ka maksab? Kiip on ju kaa kohustuslik, aga sgugi mitte kõik koerad, kes peaksid olema kiibitud pole seda mitte. Ja lisaks veel kõik need hulkuvad koerad ja kassid, kelle heaolu eest ei hoolitse keegi… Kohutav. Aga väga rõve on tänaval käia küll, koguaeg vaata, et ise sisse ei astuks, või, et koer sisse ei astu, sest oma paput on veel lihtne pesta võrreldes sellega, mida kujutab endast chow chow pesemine.

   • tingmarprog Says:

    Kusjuures on ka teema, et paljude koerte väljaheidetes on parasiite, mille võivad endale saada ka teised koerad, samuti inimesed. Eriti ohustatud on lapsed, ega nad pidevalt käsi pese. Pole ka meeldib, mina kui rattur, mitmeid kordi sõitnud sisse ja see …. edasi ei kirjelda üles lennanud. Kohutav on viisakas väljend.
    Olen ka kindel, et see fekaalidest tekkinud “tolm”, on kõike muud kui tervislik. Mis elu me sissehingame on vähe uuritud.

    Kuidas kontrollida, kui lemmiklooma luba ntx ja register, kus nö kohe näha, kas maksed laekunud või mitte. Sama süsteem, kui ei maksa, kasvõi kohtutäiturini välja. Siis oht ala lemmikloom satub tänavale, paljudes riikides on rämedad trahvid omanikule antud juhul.

    Nüüd küsimus selline, et kuidas viia see idee otsustajateni, sest nemad meenutavad mulle kui pimedat takso roolis. Teie kui mõistlikud lemmikloomade omanikud, viige see sõnum kuidagi edasi.

   • M. Says:

    See lemmiklooma luba on jälle selline konksuga asi. Seda saaks rakendada vaid ehtsate tõukoerte puhul, kellega sõlmitakse ostu-müügileping. Samas mingi mutikese kuurinurgas sündinud krantse ei vaktsineeri ega kiibi keegi, aga ka nendest nii mõnigi satub ka tänavale jalutama ja enda keret tühjendama.. me ei saa arvele võtta kõiki koeri kui väga me seda ka tahaks.. ja enamik, kes enda järelt ei korista(nagu tänavatel näha on) on just need krantsikesed, kes on kuskil kuurinurgas või lihtsalt õnnetusena sündinud. Enamik tõukoerte omanikke(v.a siis need taksilaadsete koerte pensionööridest omanikud, kes ei tea sedagi, mis otstarbeks taks aretatud on), vähemalt need, kellega mina olen kokku puutunud koristavad kenasti kõik ära, mida koristada annab ja kiruvad samuti neid, kes ei korista.

   • tingmarprog Says:

    Kindlasti on neid prügikaste nutuselt vähe, aga ütlen täiesti ausalt, ma ei usu, et need midagi radikaalselt muutub. Seni kuni laiskus ja hoolimatus pole karistatav ning puuduvad konkreetsed reeglid (ntx lemmiklooma luba), siis jätkub pasandamine vanas vaimus.

    Lemmiklooma loaga oleks lihtne, ntx MUPOL oleks õigus nõuda lemmiklooma luba (eriti kortermajade piirkonnas). St koer peab olema kiibistatud. Kui ei ole, siis antakse võimalus viga parandada. Tuleb nii teha, et poleks neid takse, kellel pole ei vaktsineerimist ei kiipi. Tean, et see julm, aga asjade muutmiseks peab alustama reeglitest. Muidu tõesti nii, et osa maksavad ja teised mitte.

   • Gerd Tarand Says:

    Prügikastidega peaks tegelema Tallinna Keskkonnaamet. Mingis Delfi uudises oli täna lause, et kolmes Lasnamäe, Haabersti ja Mustamäe peale on neid paigaldatud 50 ning tühjendatakse korra nädalas. Kindlasti võiksid kaste paigaldada ka linnaosade valitsused aga kui terve Mustamäe peale on heakorra tagamiseks raha jäetud aasta peale 2 miljonit (reaalne vajadus oleks 10-12 mln, siis vastaks linnaosa ka seaduste ja linna enda eeskirjadega kehtestatud nõuetele), siis nuta või naera.

    Saatsin juba varem seda 50 kasti teemat lugedes ametisse küsimuse, et kuhu täpselt paigaldatud on ja kas kasutatakse ka. Eks nad esmaspäeval vastavad. Mina isiklikult tean Mustamäel küll ainult ühte mõistlikus kohas silma jäänud prügikasti, muidu tuleb alati kott näpu otsas jalutada ja prügimajast koeraga läbi astuda (mis on peavalu omaette).

    Mõned aastad tagasi paigaldati kusjuures Mustamäele mõned sellised kastid ka kust sai kaasa võtta ka vastavaid kilekotte. Üsna pea ei jaksatud neid enam hallata, sest tekkis seltskond kes selle varu sealt ühe hooga alati kaasa võttis.

   • tingmarprog Says:

    Midagi peab muutuma, see jubedus, mida kevadest kevadeni aina jubedamaks muutub, ei tohi jääda. Poliitika kahjuks või õnneks pole minu ala, aga peab hakkama kuidagi tõsisele probleemile tähelepanu pöörama. Kasvõi hakata Tallinna Keskkonnaametile saatma pilte, tänava nimede kaupa, kus on nö kuhjunud pasahunnikud.
    Juhul, kui poliitikas aktiivsem, küsi järgi, mis on meie ametnike meelest lahendus. Kas peamegi jääma mööda pasamerd jalutama ning see ongi normaalne.

    Meedia jõud oleks võimas, aga kas piisav. Ametnikku liigutama panna ei aita tihti isegi tuumaplahvatusest

 8. M. Says:

  Lisaks veel see kakavate koerte pildistamine, sellel on veel see konks, et tuleks ka peale kakamise lõppu vaadata, kas inimene jalutab minema või võtab viisakalt kilekoti taskust ja hakkab siis koristama, eks?! Mina ei saa nt. võtta kilekotti, kui näen, et koer kükkab , kui ta kuuleb mu taskus krabinat jätab kohe “asja” pooleli ja tuleb vaatama, mida pakutakse.

  • tingmarprog Says:

   Siin tulebki nö hinnata kvaliteetse tõestusega pilte, meil olemas märk, koertega jalutamine keelatud. Kui lemmikloomale lastakse sinna alla oma häda teha, on ikka asjad viltu. Ka avatud laste mänguväljakule.

   Midagi peab kiiresti muutuma või upuma pasa sisse ära 😦

   • M. Says:

    Tunnistan ausalt, ka mina jalutan pidevalt alas, kus on koertega viibimine tegelikult keelatud ja seda enam koristan ma seal tema järgi ära. Kuigi laste mänguväljakutele pole ma koeraga veel jalga tõstnud.

 9. maainimene Says:

  Mnjaa, olen korteriinimene, koerainimene, enda koera järelt koristan alati. Alatihti saan sõimata ka kõigi nende lojuste eest, kes ei korista. Ise olen paaril korral pakkunud kilekotti, kui olen ise peale sattunud situtajale, kel käed p….st välja kasvavad ja koristada ei saa. Ükskord paar aastat tagasi kui veel Mustakal elasin, hakati mulle inglise keeles vastu seletama, et ai ämm sõu sorry, ai dõunt anderständ. Kui inglisekeelse manitsuse lugesin koera järelt koristamise vajalikkusest, võeti kilekott virila näoga vastu ja jäädi edasi kohmitsema, ma läksin oma koeraga edasi, tagasi vaadates nägin, kuidas kilekott visati sinnasamma kõrvale ja tehti vehkat. Raisk ma ei jõudnud järgi, mida sellistega küll teha? Trahv? Avalik häbipost? Koeramaks ei annaks midagi, siis oleks taolistel ahvidel veel õigust ülearugi, et nad ei peagi koristama, nemad ju maksavad. Ma ei saa sellistest koeraomanikest aru, keegi ei sunni ju koera pidama, kui koristamine kohe üldse ei istu…

 10. Robin Says:

  See on tegelikult hämmastav, et probleemi üheks osaks näiteks ongi inimesed, kes lähevad ja tühjendavad selle kilekotiautomaadi ühe ropsuga puhtaks – kas siis “pulli” või mõne muu ajendi pärast. Meil seadis ühistu eelmisel aastal üles sellise lillekaunistuse ja keegi pani selle lihtsalt põlema. Võtab mõtlema, et kust sellised ajuinvaliidid tulevad.

  Mina olen selle üleskutsega nõus ja pasahunnikute pilte saaks massiliselt, täna last lasteaeda viies ei osanud ka kuhugi astuda, sest meie üüratult lai rattatee oli otsast ääreni sitta täis. Eks talvel oli näha ka, et paljudel tekkis selle suure lumega idee, et teeme ära, lumi ju katab kõik. Ju ununes, et kevadel sulab ära.
  Aga meedia on tihtilugu just motiveeriv jõud, seda on ju näha, et kui mitte miski muu ei pane ametnikku end liigutama, siis üks häbistav avalik märkus paneb punastama ja rabelema küll. Iseasi, kaua see mõju muidugi kestab. Muide, ma arvan ka seda, et kui pasakunn enda pildi koos ilusa aurava hunnikuga netist avastab, siis ta ikka reageerib küll. Tõenäoliselt vihastab end seaks, aga kui selline asi kombeks saab, siis tekib ka mingi üldine piinlikkus- ja korralikkusmoment.

 11. Gerd Tarand Says:

  Vahelduseks siis paremat huumorit ka. Nagu lubatud, uurisin Tallinna Keskkonnaametist, et kuidas siis nende ekstremendikastidega ikka lood on (Delfi kirjutas, et suuremates paneelelamute linnaosades on paigaltatud 50 tk). Vastus millegipärast ei üllatanud.

  Tegelikult selliseid asju olemas ei ole sellel aastal.

  Tallinna Keskkonnaamet teatas kahetusega vastuseks, et eelarveliste vahendite puudumise tõttu Tallinna Keskkonnaamet käesoleval aastal ekskremendikaste ei paigalda. Uute ekskremendikastide hankimine ja hooldamine sõltub järgmiste aastate eelarvelistest vahenditest. Delfis avaldatud infot ei osatud kommenteerida.

  Sedasi siis seekord.

  Pasapealinn indeed.

  • tingmarprog Says:

   Tõde see, et igasuguse jura jaoks linna raha raiskab, jura tipp on Tallinna TV, mis on täiesti mõttetuse tipp. Selle asemel võiks selle raha panustada linnapuhtusesse.
   Nüüd, kus valimised ka läbi istutakse rõõmsalt edasi ja mitte midagi ei teha. Ehk siis 3-4 pasakevadt kohe garanteeritud.

   Jääb vaid loota korralike koeraomanike peale, kes teisi korrale kutsuvad.
   —–
   Google translate andis pasa pealinnale hea tõlke: “shit out of the capital” :)))

 12. Miks Tallinna Pasapealinnaks nimetatakse, õigustatult? | Gerd Tarand Says:

  […] Esimene neist kahest loost aga läks paljudele hinge, mina sain nädalavahetusel kolm kurtvat telefonikõnet, et ei ole ju seda kraami kusagile panna isegi kui koristad ning ka blogosfääris tekkis vähemalt üks huvitav mõttevahetus. […]

 13. flammans Says:

  nõus.. kirjutasin just hiljuti samal teemal-.. äkkk!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: