Dilemma ees: millised tarkvara hobiprojektid lõpuni viia ?

Ei mäleta ammu sellist olukord, kus ma hobiprojektidega ei teaks, kuhu suunas liikuda. Pigem nüüd küsiksin nö kommentaariumi kaudu, kas inimestel oleks huvi nende vastu, siis jätkan arendamist.

1. projekt: reklaamide blokeerija IE jaoks
https://tingmarprog.wordpress.com/2009/08/08/adblackout-reklaamide-blokeerija-ie-jaoks/

Antud projekt 60-65% töötab; all URL’ide kaudu reklaamide blokeerimine täiesti töös. Hetkel puudu nö elemendi taseme reeglid ntx mingi DIV kindla suurusega jne jne. URL kaudu blokeerimise eelis see, et siis ei tõmmata seda flashi ega pilti jne üldse kohalegi.

2. projekt: Vabavaraline raamatupidamisprogramm
Sisuliselt desktop programm (native app), mis töötab Windowsi ja Linuxi all, Mac’ile toetust füüsiliselt ei viitsi teha, pole masinat, kus asju testida :)) Backend Postgre ja pisem variant Firebird peal.
Mind ümbritsevad motivaatorid ja demotivaatorid…viimaseid liiga palju, demotivaatorid on need, kes arvavad, et isegi MPEG4 oleks hea javascriptis/Jqueryga teha :)))

Küsimus, kas huvitaks korralik desktop programm ? Veebirakendustega võrreldes on ta väga kiire ja kui andmebaasiserver firma sees, siis nagu ollakse ka enda andmete peremees, ka ei sõltuta “503” veakoodist. Umbes 40-45% raamatupidamise funktsionaalsusest hetkel olemas.

3. projekt: monitoorija (windows/linux); st tarkvara hoiab silma peal andmebaasi/veebiserveritel, et kas nad elus. Kui nö surm silmade ees, siis saadab teate ekirjaga või kutsub välja mingi urli, et meil probleem. 75% olemas.

Et ootan arvamusi 😉

12 kommentaari to “Dilemma ees: millised tarkvara hobiprojektid lõpuni viia ?”

 1. andris Says:

  Mitte-desktop programm ei pea ju ka 503 veateatest sõltuma – kui piirata toetatavaid brausereid, saaks täiesti vabalt sellise rakenduse luua ka “lokaalse veebirakendusena” (vähemalt senikauaks kuni 503 ees on või võrk puudub – nii saavad vajalikud asjad ikkagi tehtud, lihtsalt serveriga sünkroniseerimine toimuks veidi hiljem)

  Webkiti põhistel brauseritel (safari, chrome, iphone) on olemas nii JavaScript SQLite API kui ka offline veebilehtede tugi. Iseasi muidugi kuidas on lood turvalisusega.

  Sorry, et olen samuti JavaScript demotivaator 🙂

  • tingmarprog Says:

   :)) Viskasin nalja (IT huumor, kehv huumor); ma aastaid tarkvaratööstuses olnud ja mul see veebivaimustus väga üle läinud. Raamatupidamises on asju, mis peavad kohe toimuma ntx pearaamatukanded, ok tegelt neid võib viivitada, kuid müük ntx. Sa pead saama pidevat laoseisu teada, muidu nö müüd lao negatiivseks. See oli veel lihtne näide.

   Miks ma tagasi nö native rakenduste peal, nad on kiired, mulle meeldib kiirus. Ma väsisin ära põhjendusest, miks firmasse tellitud rakendused muutusid aeglaseks, alati oli süüdi andmebaasiserver (~vähe proset ja mälu) :)) Tänapäeval on ka kasutajate arvutid niivõrd võimsad, et enam pole mõtet kogu tööd serverile anda, sest enamus masinaid istuvad idle ning protsessoril 2-3% koormust. Varasem IT teooria ütles, 3 kihiline rakendus parim ja kogu koormus serverile, kes seda lauset ei mäleta – ma julgen hakata teooriatele vastu vaidlema ;)) Pihuarvutite puhul tõesti, sinna eriti ei kannata koormust üle viia.

   Ntx Webkit peale ei saa just asju ehitada, kuna Firefox ja IE seda ei toeta.

   Vabandan hüpleva sisu pärast, mul multithreading aju ja SMP sünkro ei tööta eriti hästi :))))

   ————-
   Aga siiski, milline neist 3 projektist võiks huvi pakkuda ?

   • andris Says:

    Mul on jälle vastupidi – desktop rakendustega tegelesin viimati keskkoolis umbes 10. aastat tagasi ja siis ka peamiselt DOS’iga (Turba Pascal 7 võimaldas täitsa lahedaid tekstipõhiseid kasutajaliideseid teha). Kui aga esimene “hello world” brauseris ette tuli, sain valgustunuks ning enam suurt desktopiga kokku pole puutunud.

    Kui tegu on pisikese ettevõttega, kus kogu raamatupidamine käib läbi ühe ja sama isiku, siis pole vahet, kas kirjed laekuvad serverile kohe või viivitusega – peaasi, et nad lõpuks ikka laekuksid. Andmete ajutine hoidmine kas siis brauseri SQLite serveris (või Firefoxi puhul HTML5 storage objektis, kuigi see oleks kindlasti ebamugavam) on vajalik ainult nendesamade 503 errorite ja võrguühendustest tulevate probleemide pehmendamiseks. Selle asemel, et kirje sisestamise peale teatada “tule homme jälle ja sisesta andmed uuesti, meil on praegu error,” läheksid andmed kohalikku puhvrisse ning kui üks hetk kommunikatsioon serveriga jälle pelab, saadetakse need taustal ära.

    Isiklikult hääletaksin siis ikkagi vabavaralise raamatupidamisprogrammi poolt. IE reklaamide blokkija on kindlasti tore, aga kuna ma pole enam aastaid IE kasutaja, siis ei tunne sellisest asjast puudust. Ja no monitooringust pole ka eriti huvitatud, kuna olen oma isiklike rakendustega juba Google App Engine “pilve” kolinud ja seal mind teadmine serveri suremisest ei aita kohe kuidagi mitte – niikuinii on elluäratamine väljaspool minu kontrolli.

   • tingmarprog Says:

    Ma vist siis panen prioriteedid nii paika; kuna nö tuli privaatseid soove 3 projektiga seoses. Siis viin selle esmalt lõpuni, seal pole palju koodi kirjutada.
    Raamatupidamisprogrammi võtan siis teiseks, seal ikka pusimist on, õnneks palju juba ka olemas 🙂 Antud programmi põhiteemaks saab olema testimine, raamatupidamine tõsine asi ja seal peab ikka mitmelt raamatupidajalt tulema roheline tuli, ennem ei riski toodet isegi “kaudselt reklaamida” .

    ——————
    IE reklaamide blokeerija jätan “as is”, kui kunagi IE9 suudab reitingu üles tõmmata, siis vaatame uuesti. Oleksin ka teinud Chomele või Operale blokeerija, kuid osutus mission impossibleks. Ma pole nüüd enam uurinud, üldiselt ma ei saanud kuidagi normaalselt DOM objektile nii ligi, et enne laadimist saaksin hakata välistama objekte, mida ei tohi alla tõmmata. Pidevalt peab käpp sees olema, sest osa reklaame laetakse dünaamiliselt; ntx mingi riba mis ekraanil jookseb tuleb 5 sekundi pärast jne jne.
    ——————

    Tõesti desktop rakendus võtab disaini (GUI) osa tunduvalt kauem aega, kui veebis. Päris keerukas on nö teha liidest nii Windowsi, kui ka Linuxi peale ilma Qt abita.

    Samas olen läinud ka teist teed, liites “native koodi” ja veebi. Üks suur eksperiment on http://web.feedreader.com/
    Sisuliselt sai Feedreader omal ajal kirjutatud 100% Delphis, siis tuli peale veebimaania, täiesti kreisi oleks olnud kogu see rakendus ümber kirjutada php’sse/javasse või .net. Siis hakkasin kasutama nö Apache mooduleid, mis kasutavad 85% seda Delphis tehtud koodi ja pakuvad SOA teenust, mille peal kogu see veebiliides elab. Üldiselt kiiruse seisukohalt on IIS (ISAPI) ja Apache moodulid ikka väga kiired võrreldes teiste tehnoloogiatega.

    Kui aega tuleb siis kirjutan millalgi blogis Apache moodulitest.

 2. Allar Says:

  Mina annaks ka hääle rmtp progele. Häid rmtp progesid on vähe.

  • tingmarprog Says:

   Võtame arvesse, et projekti vastu huvi on ehk ei külmuta seda.
   Loomulikult ei hakka ma mingeid ebareaalseid tähtaegu lubama, kui mingi “sneak preview” isegi sellel aastal saab on hästi. Lihtsalt teised firmad on aastaid arendanud tooteid, kes isegi üle 10 aasta ja mitu inimest.

   Ehk hetkeseis, 2 projekti jäävad ellu, 1 läheb külmikusse (reklaamide blokeerija) 😉

 3. anonüümne Says:

  1) ie7pro 2) gnucash 3) nagios?

  • tingmarprog Says:

   1) tappis minu IE
   2) ei rahulda EV raamatupidajate miinimumnõudeidki
   3) pole proovinud, selletõttu ei oska kommenteerida. Lihtsalt enda lähtekoode on mul kordades lihtsam tweakida, samuti uut funktsionaalsust lisada.

   my 2 cents 😉

 4. hmm Says:

  raamatupidamiseprogramm oleks tore jah. Võikski konkurent tulla preagustele õgijatele, kes teevad programmi ainult windowsile ja vigu täis.

  • tingmarprog Says:

   Eks ma tulen ka kui uute vigadega konkurent 😉 Samas otseselt ma ei konkureeri kellegiga ja ei kavatsegi, lihtsalt ma olen väga palju valdkondi läbi töötanud. Raamatupidamine oli ainus, mis oli veel “ebamäärane”. Parim viis õppida, tee tarkvara. Eks ta turule hinnasurve tooks, sest olen aus, turul küsivad rp. tarkvara tootjad suht labaste tegevuste eest ikka vinget hinda. Ka suht naljakas, kuidas andmeid/formaate hoitakse peidetult, et jumala eest klient ei saaks uuele tarkvarale üle minna. Andmete ekspordi võimalus nähtud tarkvarades sisuliselt üldse puudub või on ülimalt minimaalne.

   Sellel aastal saavad nad rahulikult veel magada 🙂 Aga rõhutan, minu eesmärk pole kellegile nö ära panna, lihtsalt ajan enda rada. Teen asju, mis mulle ja mu tuttavatele vajalikud.

 5. lauri Says:

  kas selle vabavaralise rmtp proge koodi ka kusagilt näha saab?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: