Salvestame lugusid Youtubest…

Üldiselt tean tean, “3.14-raa-tlus” paha paha. Aga seal niipalju selliseid lugusid, mida pole võimalik enam kusagilt saada (osta). Pean ütlema ka 95% tuttavate arvamuse, et hetkel Eesti popmuusika meenutab kassi kräunumist. Esmalt tasub õppida eesti keeles laulma, siis alles inglise keeles. Analoog: panin 90ndate muusika mängima – kass rõõmsalt mängib lõngakeraga, tuleb meie uuema ajastu popp, kass teeb omale lõngakerast silmust mida kaela panna, isegi tema närvikava jaoks see liig, mis liig.

Aga see selleks…

Tean, et olemas selline asi nagu YouTube Downloader Üldiselt mina ei saanudki seda tööle X viga, loobusin sellega mässamast (minu arvuti ehk ületurvatud). Ps. selle programmi installeerimisel võtke kindlasti maha toolbaride linnukesed (2 tk), muidu on teil mitu päeva kirumist garanteeritud.

Siis mul arvutis selline tore programm Audacity

audacity_save

Sealt ülevalt menüüribalt paremalt poolt valida: “Stereo Mix” ja Volumega saad siis salvestatavat helinivood reguleerida. Mis seal ikka paned programmid kõrvuti, Youtubes lugu mängima ning Audacity Record nupp alla ning lugu läbi, siis Stop. Tihti puuduvad paladel sujuvad lõpud, siis selekteerige umbes 5 sekundit loo lõpust, siis menüüst Effect->Fade out.

Salvestamisel ikka jälgige ka, et Youtube lugu oleks stereos, üldiselt inimene juba kõrvaga tunneb selle ära. Aga kui üleval see VU – meter … tõlge koht, kus postikesed hüppavad. Need postikesed ei tohi ühtemoodi pidevalt hüpata, siis tegemist monoga.

Loo salvestamiseks -> File ->Export ja sealt lihtsalt Ok vajutada. Vaadake, et siis salvestustüüp oleks MP3 (soovitav).

Kui olete mingi portsu faile salvestanud kataloogi, siis on soovitatav ka failide valjudus enam-vähem samaks timmida. Mina olen kasutanud selleks: MP3Gain nimelist programmi.

Lõpetuseks KINDLASTI saab tunduvalt lihtsamalt lugusid salvestada, aga see meetod oli minu jaoks üks lihtsamaid. Ei mingit vaeva ja karja tundmatuid programme ning kunagi ei tea, millal tuleb tahtmine lugusid kokku miksida 🙂

Interneti raadiote salvestamisega lihtne: Screamer Radio

Üks vastus to “Salvestame lugusid Youtubest…”

  1. juhan Says:

    Firefoxil on plugin olemas millega saab otse mp4, flv, 3gp ja mp3na kätte suvalise kraami. Nimeks easy youtube downloader. Ja piraatlus on kole paha jah, kuid ma pole remondis näinud veel ühtki täiesti puhast arvutit. Kui on opsüsteem ja muu tarkvara ostetud, siis kasvõi pira mp3 leian ikka kui vaja. selline on praktika.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: