Internetireklaamist…

Viimasel ajal palju räägitud reklaamist ja bänneritest, mõtlesin ka natuke sõna võtta antud teemal.

Kui ma nö (alguses) enda tarbeks IE’le reklaamiblokeerijat tegin adBlackout , tekkisid mul mõneti süümepiinad. Teised näevad kõvasti vaeva, et reklaame välja töötada ning müüa ja mina teen vahendi, mis lihtsalt neid ekraanile ei luba.

Miks ma üldse hakkasin internetireklaame vihkama ? Ennekõike nende esituse ja paigutuse tõttu !

Täiesti talumatud on lehed:

  1. kes kasutavad veel pop-up reklaame (enamus sirvikutel juba popup blokeerijad)
  2. kes sunnivad klikkima reklaamlehel, et saaks liikuda põhiartiklite juurde (Äripäeva stiil)
  3. “monster top bänner”, sisuliselt lehe päises siuhke jurakas, et kogu lehe liigendus juba metsas
  4. karjuvad ja vilkuvad flash bännerid; jubedus kuubis. Kui istud arvuti taga ja ma suunaksin strobo valguse näkku, kaua te vist seal laua taga viibida ei tahaks . Sama käib ka veebilehe kohta.
  5. bännerid, mis jooksevad artiklite peale ja nö kui soovid artiklile klikkida, siis tehtud nii, et “tahtmatult” klikid reklaami peale

Kui mingi leht müüb reklaami, soovitan siiralt vaadata, kaua võtab aega nende lehe laadimine. Mida rohkem võtab lehe laadimine aega, sest suurem tõenäosus, et inimene lahkub sealt.

Ka tasub analüüsida, palju need Flash objektid protsessorit hõivavad, samuti mälu. Lugejal on ka taluvuse piirid, kui neid ei ületata, siis kaob ka soov reklaame “mõrvata”.

Õppust võiks võtta Google tekstireklaamidest, nad eriti ei häiri ning uskumatu, mõnel isegi klikin, sest Google on jälginud mu soove ja eelistusi ning vastavalt sellele ka reklaame kuvanud.

Nüüd tuleb natuke üllatav koht, õpetan kuidas reklaamiblokeerijaid ka vältida (see jäägu reklaamiesitajate südametunnistusele) !

1. urlid tuleb hoida mittemidagi ütlevad: kui on url ads.geenius.ee või banner.geenius.ee või http://www.geenius.ee/disp.php?width=468&height=60

Parim viis, et reklaam tuleks samast domeenist, kus artiklidki:
ntx: http://www.geenius.ee/disp.php?id=15 see ntx avab mingi artikli; aga samas http://www.geenius.ee/disp.php?id=16 tagastab bänneri.

2. reklaamid luua CSS või javascript abil. Pole midagi lihtsamat kui keelata ära pilt: <img src=”http://superads”&gt;
Kui mul nüüd konteiner <div id=”a04555FFA”></div> ja sinna sisse luuakse reklaam javascript abil, on seda palju tülikam blokeerida, eriti kui seda veel peaks SetTimeri abil tehtama

CSS pseudokood: reklaamide kuvamine ilma IMG elemendita

wx4551xa.css
div.xsize
{
width:468;
height:60;
}

#a04555FFA div.xsize
{
background: url(images/p9001111a.jpg) no-repeat;
}

3. hoia elementide nimed unikaalsed, mis pidevalt muutuvad; ära kasuta <div id=”banner”> või <div id=”ads”>; või <div id=”a04555FFA” style=”width:468px;height:60px;”></div>

Parem oleks kui <div id=”a04555FFA” class=”Wxiduniq”> ehk mõõdud tulevad “kusagilt” CSS failist, see tähendab, et meie vaesed blokeerijad peame rohkem tööd tegema ning DOM mudelit skäneerima. Muidu saaks koheselt enne html parsimist osad sektsioonid välja visata.

4. mida rohkem elemente javascriptiga luuakse, seda tülikam blokeerimine. AGA, mida rohkem javascriptiga objektide laadimist, seda aeglasem ka lehe laadimine.

5. ära kasutada standardnimega js faile ntx Flashi laadimiseks SWFObject.js

6. bänneri piltidele erinev suurus: reklaampilt 468×60 tegelikkuses; 477×69; nö see +9 osa jätta kuvamata st reklaamikonteiner piirab nähtava osa 468×60 peale. Nüüd, kui mööda DOM mudelit liikuda, saame suvalisi bänneri mõõte, lihtsamad reklaamiblokeerijad lollitab ära.

7. IFRAME unusta ära, sest ükski “normaalne” leht ei sisalda IFRAME. IFRAME’d jäänud hetkel vaid reklaamimaailma jaoks. Tõesti, kui veel AJAX maaniat polnud, siis tehti trikke IFRAMEDE abil.
Kui IFRAMET kasutad, siis anna talle samuti mõõdud CSS abil.

Aga nüüd rikun peo ära (“party pooper”), kui mina reklaamiblokeerijat peaksin täiustama , siis lihtsalt tuleks lisada tsentraalne server, millest blokeerijad omale reegleid küsivad. Ja on nö trusted kasutajad, kes reklaami ilmnedes selle peal klikivad ja blokeerivad, see info edastatakse tsentraalsesse serverisse.

Ehk pisike moraal – selle asemel, et üritada imetrikke, tasuks mõelda inim(silma)sõbralikele reklaamidele !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: