Blogide sissekannetele hindamissüsteem…muidu läheb asi jamaks !

Selline ettepanek oleks kõikidele blogide sissekandeid koguvatele portaalidele.

Probleem selles, viimasel ajal on osa inimesi, neid pole palju genereerivad suvalist rumalat juttu ja neil tuleb neid artikleid nagu oavarrest. Päevas 3 artiklit lõdva randmega, kui pingutavad saavad lausa 8 ja rohkem.
Poliit-valveblogijad ja muud taolised isiksused.

Lubada omistada sisutühja jutu eest miinuseid. Kui nädala jooksul on kogunenud kindel arv miinuseid, siis kuvatakse ainult artikli pealkirja ja seegi püsib maksimaalselt 25 min. Miinuspunktid kaovad nädalatega ehk kui jälle suudetakse normaalseid kirjutisi avaldada, siis miinuspunktide arv ei suurene – kellegil pole põhjust miinust anda. Samuti ei saaks seda miinust anda pidevalt üks ja sama inimene, miinuseid blogile saab anda üks isik korra nädalas. Automaatselt suurendaks seda miinust roppude sõnade arv !

See pole tsensuur, tegemist avaliku filtriga, mis eemaldab “eetrimüra”.

Alati saab paremat algoritmi teha ! Tänu sellele süsteemile tuleks ka kvaliteetblogijad rohkem esile.

____________________

Connection terminated…

12 kommentaari to “Blogide sissekannetele hindamissüsteem…muidu läheb asi jamaks !”

 1. k Says:

  Tõsi, endal oli just sama mõte. Innodirjad jms ajupoolikutest hommikust õhtuni solki produtseerivad ja okserefleksi tekitavad oleks hea vähemalt omaenda silma alt ära hoida.

  Tegelikult on muidugi piinlik ka, et rahvas sellist saasta loeb. Aga eksole, ka võsapets on ju “tegija” meite mail.

  • tingmarprog Says:

   Lihtsalt ükspäev avasin erinevad blogide sissekandeid koguvad portaale ja avastasin puhas läbu seal, ühed lihtsalt kirjutavad mingi jama ja tuleb ja tuleb ja tuleb.
   Kahjuks see saanudki traditsiooniks. Nüüd polegi muud varianti, parimad blogid olen pannud RSS lugejasse ja loen sealt. Lihtsalt need portaalid kaotavad ka loetavust , selline “korrastamine” oleks nende enda huvides !

 2. Claara Says:

  Mina olen kahe käega poolt. Isegi sai sama mõtet viimaste päevade jooksul mitmeid kordi mõelda.
  Paljud väga huvitavad postitused kaovad ära kahe kolme inimese poolt kirjutatud postituste taha. Samas tundub, et blogipuu esiletõstetud postitused on vist need millel kõige rohkem klikitakse. Samas olgem ausad, inimesed kes käivad tööl ja blogivad nö vabast ajast suudavadki vähem postitusi genereerida.
  Näiteks huvitaks mind veel see, et palju klikke ikkagi need postitused saanud on.

 3. Silja Says:

  Inimesed on erinevad ja kirjutavad erinevatest asjadest – sellest, mis neile meeldib. Ja neile kõigile meeldib lugeda erinevaid asju. Näiteks on minu meelest igasugust arvuti- ja programmeerimisjuttu täielik jama lugeda, kuigi päris tihti on blog.tr.ee-s sellised teemad esikohal.

  Ja mis see hindamine muudaks? Need, kes loevad ja toodavad, tsiteerin autorit: “suvalist rumalat juttu” hääletavadki selle sama poolt.

  • tingmarprog Says:

   Võtta kellegi artikkel/isik, siis hakata selle kallal haukuma. Võtta uus, siis jälle samamoodi haukude jne jne Samas vahel on kvaliteetsed blogid inimeste tegemistest, eludest, reisist ja siis uuesti tuleb seda haukumist peale. Palun kirjutage sisukaid tekste. See hindamine annaksi võimaluse sisu hinnata, kui ikka suur osa inimesi leiab, et sisu jama, siis see nii ka on.

   Ps. ei aja taga mingi kuulsust programmeerimis teemadel, minugipoolest võiks meile olla eraldi “pime nurk” . Esilehele sattumine pigem needus, kui au.

   Pole ka kellegi nimesid nimetanud, lihtsalt tasuks hetk mõelda ning vaadata, kas blogil üldse mingi sisu või ta staatiline müra, mis segab teisi lugemast.

 4. Silja Says:

  Leian, et igaüks võib mingit edetabelit (kas siis sisukuse, sõnade arvu või roppuste põhjal) ise pidada. Blog.tr.ee taolised keskkonnad on lihtsalt selleks, et koondada blogisid. Teemad, mis jõuavad esilehele ongi ju lugejate arvamus ja hinnang sisule. Blog.tr.ee-s näeb edukalt sissejuhatust blogisse ja kui see huvi ei paku, siis ei pea ju seda edasi lugema.

  Hindamiseks ja lemmikute valimiseks on blogikataloogid ikka küll valed kohad. See oleks sarnane kui võtta telefoniraamat ja nõuda sealt nende firmade/isikute/valdakondade numbrite eemaldamist, mis isiklikult huvi ei paku või ei meeldi.

  • tingmarprog Says:

   http://news24.ee/
   http://blogs.station.ee/
   http://blog.tr.ee

   On osa keskkondi, mis neid sissekandeid koguvad. Ma tahaks lugeda listi, kus sees erinevad kirjutajad ja teemad. Hetkel üldpilti vaadates, võtke üks neid kogujatest lahti. Kelle kirjutiste upustust me näeme. Mina nimetaks seda terminit lausa “blog/article flood”.

   See hindamiste süsteem tuleb varem või hiljem, kui keskkonnad soovivad lugejaid hoida. Mida karta ? Mina ei kardaks, kellegile ei meeldi minu teemade sisu ja tal täielik õigus mulle miinus panna !

 5. Silja Says:

  Et lugeda ainult neid postitusi ja positajaid, kes meeldivad, võib kasutada RSSi. Veeb ei ole enam ainult kitsale ringkonnale mõeldud keskkond, kus ainult targad inimesed tarkatel teemadel kirjutavad.

  • tingmarprog Says:

   Kui enamus “tarku” (huvitaks targa definitsioon) hakkab kasutama RSS lugejaid, siis blogide sissekannete portaalid hääbuvad. Reklaami enam sinna ei müü .
   Mulle meenub üks õppejõud, kes kunagi ütles: “ära kirjuta kirjutamise pärast”. Sama kehtib ka massblogijate kohta, eriti nende kohta, kes teisi inimesi solvavad või nö korjavad absurdsete pealkirjadega klikke. Blogimine ka ajakirjanduse liik juba, see pole prügikast; samuti pole Internet prügikast.

 6. Rents Says:

  Mina paneksin miinuse postitajatele, kes kasutavad väljakutsuvaid pealkirju, mis postitusega tegelikult tihti üldse seotud ei ole, et klikke saada. Vahel ikka selliseid troppe esineb ja oi, kus tahaks miinustada. 😀

 7. Silja Says:

  Aga kui hindamissüsteemi kasutada ja miinustega postitusi vähem näidatakse (või enam üldse ei näidata?), kas siis ei kahane blogikataloogid? Kui inimene on enda blogi kuskile registreerinud, aga mingi osa lugejatest leiab, et kasutaja postitused ei kõlba mitte kuskile, siis on ju tema blogi samahästi kui kataloogi kandmata.

  • tingmarprog Says:

   Blogikataloogid, pole ammu enam blogikataloogid. See juba omamoodi ajakirjanduse liik, kõik arendajad mõistavad seda. Antud inimese blogi ei kaoks kuhugile, lihtsalt mida rohkem miinuseid, seda kiiremini libiseks ta üldpildist välja. Ehk koefitsent, mida tihedamad kirjutised ja mida rohkem miinuseid, seda suurem tõenäosus, et seda artiklit ei kuvataks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: