Kas töötada väike- või suurfirmas (IT valdkond)

Üldiselt, nüüd kus 14 aastat programmeerimise valdkonnas olnud, hakkan tugevaid järeldusi tegema. Enamus ajast väikefirmades olnud <=6 inimest, küsimus miks, väikefirmades rohkem vabadust ja ma täiega naudin seda. Vabadus, ehk suudan ise tehnilisi lahendusi pakkuda, mida kasutada, kuidas, parim vahend teostuseks.

Keerukad lahendused nagu pidevat huvi pakkunud, suurfirmades neid eriti ei pakuta. Ütleme nii, et siis kulub osa aega projektijuhile seletamiseks, mis see on ja kuidas see on…kogetud…

Kui antakse valida, kas winapidega/com/driverite trikke teha või tavalist aruannet koostada, siis esimene kohe minu valik.

Aga nüüd pean ka väikefirmade headuse juures minema ka pahupoolele. Igasugused üritused suht harv nähtus, samuti vastutad peaaegu üksinda igasuguste keeruliste süsteemide eest, telefonis pidev support. Nö jooksed ribadeks, seletada muuta konfida…rohkem käsi lihtsalt pole selle jaoks ja mis põhiline kõik pidevalt “põleb” ajaliselt…

IT väikefirmad ei saa samuti riigihangetel osaleda, hankeseadused tehtud SUURTE jaoks, isegi kui sul firmas parimad pead ja arenduse hind palju mõõdukam, ei saa osaleda. Rikas riik, raha laristamine ei anna häbeneda, samuti konkurentsi peab kartma…

Siit tulebki olukord, kuna riigihankeid pole, siis pead leidma suurkliente, kas Eestis või välismaal, nüüd, kus mõned kliendid ära kukuvad, siis peale progemise, disaini, analüüsi muretse veel sellepärast, kas sul homme tööd on.

Kui AUSALT ütlen, enam väikefirmasse tööle ei läheks, huvitav küll, aga see närvikulu liialt suur, ei tasu ära seda jama.

Suured IT firmad võiksid rohkem väärtustada kaugtööd, kuna ise avastasin, et nö vabalt töötadese efektiivsus isegi 40% suurem. Istud metsas ja sisuliselt proged M – Interneti teel, elu nagu lill, töö sujub. Nii, et IT firmad võiksid suhtumist muuta, töötaja ei pea pidevalt kontoris passima, ta pole efektiivne. Skype erand, seal kaugtöö ka täitsa IN.

Vot nii lood…siin Maarjamaal

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: